Gençlerde Öldürücü Yeni Trend, “Tide Pod Challenge”

Yıl 2018 olmasına rağmen gençlerin kendilerine zarar verme eğilimi gün geçtikçe daha fazla artıyor. Kimyasal uyuşturucuların ardından şimdi de gençlerde yeni trend Tide Pod Challenge.

Bilim hızla yeni buluşlar yapmaya devam ederken, bir grup insan hala dünyanın düz olduğuna ve diğer bir grup insan ise çamaşır tabletlerini yemenin iyi bir fikir olduğuna inanıyor. Dünyanın düz olduğu savı çok eskilere dayansa da çamaşır tabletlerini yeme oldukça yeni bir trend olarak karşımıza çıkıyor.

2015 yılında bir internet sitesi üzerinden çok renkli deterjanları yeme fikri hayata geçirildi. Bu dönemde henüz trend olmayan bu uygulama 2018 yılına gelindiğinde bir anda trend oldu. Belki bir ironi ve hicivle başlayan çamaşır deterjanı yeme uygulaması bugün gençler arasında gittikçe yaygınlaşıyor.

Oldukça aptalca ve tehlikeli olarak tanımlanan bu uygulamayla henüz kimse ölmemiş olsa da bu mümkün. Küçük bebeklerin ve demans hastalarının farkından olmadan çamaşır deterjanı yemeleri sonrasında oldukça hastalandıkları ve hatta öldükleri bilinen bir gerçektir. Ancak bunun hala eğlenceli olduğunu düşünen ve uygulayan kişiler bulunuyor.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yakın zamanda bildirilen bir raporda çamaşır deterjanlarını, tablet / pod benzeri ürünleri yeme yaşı 3 olarak tespit edilmişti.

Bunun nedeni, kapsüllerin son derece canlı ve renkli olması ve yeni yürümeye başlayan çocukların, böyle estetik açıdan güzel bir ürünü ağzına koyduğunda merak ediyor olması gösteriliyor. Günümüzde ise gençler ve yetişkinler arasında çamaşır tableti yeme gittikçe yaygınlaşıyor.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Bilim insanları Quark’ları İçeren Yeni Bir Füzyon Türü Keşfetti

    Meksika’da Dünyanın En Büyük Su Altı Arkeolojik Alanı Bulundu