İnternetten ucuz alışveriş yapmanın püf noktaları

İnternetten yapılan alışverişler fiziki mağazalara göre hesaplı olsa da tüketiciler alışverişlerini çok daha ucuza getirmenin yollarını arıyor.

Son yıllarda alışveriş için birçok tüketicinin online satış kanallarını tercih etmesi ile birlikte daha cazip hale gelen e-ticaret, markalar arasında da rekabeti önemli ölçüde artırdı. İhtiyaç duyduğu ürünleri daha ucuza satın almak isteyenler online alışveriş sitelerinin indirimlerini, kampanyaları, özel indirimlerin yapıldığı günleri takip etmeye çalışıyor.

Günlük hayatın yoğunluğu içinde indirim ve kampanyalardan düzenli haberdar olmak her zaman mümkün olmuyor. Bu noktada online alışveriş sitelerinden yapılan alışverişleri daha ucuza getirmek için harika bir araç devreye giriyor.

İndirim kodu, indirim kuponu, kupon kodu, promosyon kodu gibi isimlerle adlandırılan ve birçok e-ticaret sitesinin müşterilerine kullandırdığı bu kodlar daha ucuz alışveriş için yoğun ilgi görüyor.

İndirim kodları nereden bulunuyor?

Daha ucuz alışveriş yapmaya katkı sağlayan indirim kodlarını internette indirim kodu paylaşan sitelerden bulmak mümkün oluyor. Arama motorundan indirim kodu, indirim kuponu gibi aramalar yaparak ilgili sitelere kolayca ulaşmak mümkün oluyor. İndirim kodu siteleri arasında düzenli olarak en yeni kodları paylaşanlar olsa da bazı sitelerde yer alan kodların geçerliliği bulunmuyor. Buna dikkat etmek, indirimli alışveriş fırsatını kaçırmamak açısından büyük önem taşıyor.

Örneğin online alışveriş için Penti’nin alışveriş sitesini tercih eden bir tüketici alışveriş öncesi güncel Penti indirim kodu bulup bunu alışverişinde ödeme sayfasında kullanırsa indirim kodu oranındaki tutar ölçüsünde daha az ödeyerek alışverişini tamamlıyor.

Penti indirim kodu nereden bulunur?

Penti indirim kuponu için Türkiye’nin önde gelen haber platformlarından biri olan ve popüler online mağazalara ait indirim kodlarını da özel bir kategoride sunan CNNTÜRK’ü https://indirimkuponu.cnnturk.com/indirim-kodu/penti linkinden ziyaret etmek yeterli oluyor. 6000’e yakın indirim kodu ve kampanya fırsatını tek bir çatı altında tüketicilerin kullanımına ücretsiz bir şekilde sunan CNNTÜRK, tüketicilerin bütçe dostu alışverişler yapmasına yardımcı oluyor.

Penti örneğinden gidecek olursak 1000 TL’lik bir alışveriş yapacak olan tüketici %15 Penti indirim kodu bulup bunu alışverişinde ödeme sayfasındaki indirim kodu kutucuğuna yapıştırırsa ödeyeceği tutar %15 oranında düşerek 1000 TL yerine 850 TL oluyor. Böylece indirim kodu kullandığı için kullanmayan tüketicilere oranla 150 TL daha az ödeyerek ihtiyacı olan ürünleri daha ucuza satın alabiliyor.

İndirim kodu tek seferlik kullanıldığı için her alışveriş öncesi yeni bir indirim kodu olup olmadığını araştırmak sürekli daha az ödeyerek ihtiyaçları karşılamak için dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.

CNNTÜRK’ün indirim kodları paylaştığı sayfada Türkiye’deki en çok alışveriş yapılan yüzlerce online alışveriş sitesine ait en güncel kampanyalar, promosyonlar, indirim kodları düzenli olarak güncel bir şekilde sunarak online alışveriş tüketicilerinin her zaman daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşamalarına yardımcı oluyor.

DNA

Karanlık DNA: DNA’daki Genler Nasıl Eksik Olabilir?

İnsanlığın Teknolojik Devrimi Nasıl Başladı ?