Bir ofis çalışanının 20 yılda nasıl görünebileceğini gösteren Emma ile tanışın.

Kamburlaşmış sırt. Kuru, kırmızı gözler. Şişmiş bilekler. Kıllı burun ve kulaklar. Bunlar, mevcut çalışma alanı koşulları devam ederse, bugünün ofis çalışmalarının önümüzdeki yirmi yılda karşılaşabileceği etkilerden sadece birkaçı. Ortalama bir ofis çalışanının 2040 yılına kadar nasıl görünebileceğini gösteren, yaşam boyu temsil edilen Emma ile tanışın.

Emma, ​​ofis malzemeleri ve iş istasyonu ürünleri üreten İngiltere merkezli Fellowes tarafından tasarlanmıştır. Bu şirket İngiltere’deki mevcut çalışma alışkanlıklarının gelecekteki sağlık etkilerini ayrıntılandıran bir rapor hazırlamak için bir Davranışsal Fütürist ve ergonomi, iş sağlığı ve refahı konusunda uzmanlar ile birlikte ofis malzemeleri ve iş istasyonu ürünleri üretmektedir.

Ofis Çalışanlarının 20 Yıl İçinde Nasıl Görüneceklerine İlişkin Korkunç Bir Bakış (Resim Emma ve William Higham)Mevcut şartlar kontrol edilmeden devam ettiğinde, araştırmalar, duruş bozukluğu için yetersiz tasarlanan iş istasyonlarının uzun süre boyunca masa başında oturan sırtın kalıcı olarak bükülmesine yol açacağını öne sürüyor.

İşçiler ayrıca uzun süre oturmaktan dolayı kötü kan akışından kaynaklanan varisli damarları, kırmızı ve kuru gözlerin bilgisayar ekranlarına bakmasını, tekrarlayan hareketlerden şişmiş bilekleri, tüylü kulakları ve kötü hava kalitesinden etkilenen burnu ve strese bağlı egzama ile tahriş olmuş, solgun bir cilt göreceklerdir.

Ofislerimiz bizi çok hasta edecek

William Highman bir raporunda,  “Çalışma hayatımızda daha fazla hareket etmek, masalarımızı duruş şeklimize göre düzenlemek, düzenli yürüyüş molaları almak veya iş istasyonu kurulumumuzu iyileştirmek gibi köklü değişiklikler yapmazsak, ofislerimiz bizi çok hasta edecek” dedi.

“Sonuç olarak, gelecekteki işçiler, Sanayi Devrimi ‘nde geride bıraktığımızı düşündüğümüz kadar kötü sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirler.”

Ofis çalışanlarının yirmi yılda nasıl görünebileceğinin yaşam boyu temsilini gösteren Emma ile tanışın. Fellowes

Çalışma yazarları, Avrupa genelinde iş istasyonu risk değerlendirmelerinin gerekli olduğunu, ancak büyük ölçüde sonuçsuz kalındığını belirtmektedir. Taleplerin dörtte birinden fazlasının çözülmediği ve işçilerin beşte birinin patronlarının endişelerini ciddiye almadıklarını söylediği bildirildi.

Ergonomist Stephen Bowden “Tüm gün boyunca masa başında oturmak, ofis çalışanlarının sağlığı üzerinde hem fiziksel hem de psikolojik olarak derin bir etki yaratacak” dedi.
Bowden,işverenlerin, oturma sıraları gibi iş istasyonu eklentileri ekleyerek “normal günlük hareketleri” işin rutin bir parçası haline getirmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Ofis Çalışanlarının 20 Yıl İçinde Nasıl Görüneceklerine İlişkin Korkunç Bir Bakış

Fellowes, bir basın açıklamasında, mevcut işçilerin karşılaştığı sağlık sorunlarının seviyesinin, sanayi devriminden bu yana görülmediğini belirtti. Ortalama bir İngiliz masa başında oturarak günde ortalama altı saat geçirecek ve bundan dolayı 10 ofis çalışanından 9’u çalışma ortamından dolayı sağlıksızlık yaşadığını bildirmiştir.

İngiltere’deki ofis çalışanlarının yüzde 90 ‘ından fazlası işle ilgili ağrı ve acıların işlerini zorlaştırdığını söylerken, İngiliz ekonomisi, kötü ofis ortamları nedeniyle yılda yaklaşık 77 milyar sterlin harcama yapmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yeni İşinizin İlk Ayında Yapmanız Gereken 10 Şey!

Yapay zeka bu sektörlerde milyonlarca kişiyi işinden edebilir.

Evinizdeki süs bitkileri Aslında Evin Havasını Arındırmadığı Ortaya Çıktı!

Çeviri: Gözde İMDAT

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Merkür, Sabahın Erken Saatlerinde Gökyüzünde Görülebilecek!

    tüylü kutup dinozoru

    Avustralya’da Tüylü Kutup Dinozorlarının İlk Kanıtları Bulundu