Binance’ın Yatırım Yapacağı 7 Web3 Projeleri

The Most Valuable Builder (MVB), Binance Labs ve BNB Chain tarafından, BNB Zinciri üzerine inşa edilen gelişmekte olan Web3 projelerine mentorluk ve finansman sağlamak üzere ortaklaşa bir girişimde bulundular.

Binance Labs, DeFi, NFT ve GameFi sektörleri arasında değişen MVB Programından seçilen 7 Web3 Projesine yatırım yapacak.

Binance'ın Yatırım Yapacağı 7 Web3 Projeleri
Binance Labs, BNB Zinciri Ortaklığındaki MVB Hızlandırıcı Programından Yedi Projeye Yatırım Yapacak

İşte, bahsedilen Web3 Projeleri:

Web3Go, Gameta, Velvet Capital, Space ID, Meta Apes, Multichain Event Protocol (MEP), Overeality

Binance Kurucu Ortağı ve Binance Labs Başkanı Yi He, şunları söyledi: “MVB Hızlandırıcı Programı, yenilikçi projelerin BNB Zincirinde ölçeklenmesine yardımcı olur ve böylece tam potansiyellerine ulaşabilirler. Binance Labs, ürünleri, operasyonları, topluluklarının bulunduğu projeler daha da büyüyecek ve BNB Zincirini daha geniş kripto ekosisteminde olumlu yönde etkileyecek.”

Web3 projelerine geçmeden önce web3 coinleri makalemizi okumak isterseniz buraya tıklayın.

Yatırım için seçilen 7 Web3 projelerini biraz daha ayrıntılı inceleyelim. İşte o, Web 3 Projeleri;

Web3Go

Web3Go
Web3Go Projesi

Web3Go, Polkadot projeleri ile ilgili veri hizmetleri sağlamaya odaklanan ilk projedir. Polkadot ekosistemindeki verilerin, Web3’te zincir üstü kimlikler oluşturmak ve kullanıcı odaklı tesisler oluşturmak için büyük bir itici güç olduğuna inanıyoruz. Polkadot ekosistemi büyümeye ve daha fazla veri toplamaya devam ederken, bu ihtiyacı karşılamak için güçlü, topluluk odaklı bir veri platformu oluşturulmalıdır.

Web3Go, güçlü ancak kullanımı kolay veri araç setleri sağlayarak, amacı veri analizinin üretilme şeklini yeniden yapılandırmaktır.

Verileri işlemek için merkezi kurumlara emanet etmek, çok az kişiye çok fazla güç vermektir. Verileri herkes için erişilebilir ve anlaşılır hale getirmeyi amaçlıyorlar.

Web3Go’da, birden fazla blok zinciri verisini indeksliyoruz ve bunları biçimlendirilmiş ve kalıcı bir şekilde ilerletiyoruz, böylece kullanıcılar verileri uygun bir şekilde harika görselleştirmelere çevirebilir ve bu şekilde hikayelerini anlatabilir.

Web3Go, veri profesyonellerinin ve bilim insanlarının çalışmaları için patronluk yaptığı ve veri talep edenlerin ihtiyaçlarının bir topluluk ortamında çalışarak karşılandığı işbirlikçi bir dinamik yaratır.

Gameta

Gameta
Gameta Binance’da

Gameta, başlangıçta Solana üzerine kurulmuş bir Web3 oyun platformudur , ancak yakında BNB Zincirine geçecektir. Platform, Web2’den Web3’e mümkün olduğu kadar çok kullanıcıyı çekmeye çalışmaktadır. Bunu yapmak için, kullanıcılara her yerde ve her zaman tadını çıkarabilecekleri bir hiper-gündelik oyun matrisi sunarak, genel halk için sorunsuz bir Web3 oyun deneyimi yaratır.

Platform, temel olarak basit ama eğlenceli olan mobil uyumlu oyunlara sahiptir. Özellikle, bu oyunlar çok fazla kullanıcının zamanını veya mobil verilerini almaz ve yüksek performanslı bir mobil cihaz gerektirmez. Bu nedenle, çoğunluğun oyun ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiştir.

Velvet Capital

Velvet Capital
Velvet Capital Web3 Projesi

Velvet.Capital, kişilerin ve kurumların tokenize endeks fonları, portföyler ve ek getiri ile diğer finansal ürünler oluşturmasına yardımcı olan zincirler arası bir DeFi protokolüdür.

Peki ne yapıyor bu Velvet Capital?

Bireyler için (B2C):

– Ürünlerin doğrudan yatırılması ve çekilmesi (oluşturulması ve geri alınması) için bir Web3 yerel uygulaması sunuyor.

– Likit bir ikincil piyasa oluşturmak için borsalarda (DEX ve CEX) portföy destekli belirteçleri listeliyor.

Kurumlar için (B2B):

– Üçüncü taraf platformların protokolü kullanmasına ve kendi finansal ürünlerini oluşturmasına izin vermek için SDK/API sunuyoruz

– Geleneksel Varlık Yöneticilerine, Aile Ofislerine ve DAO Haznedarlarına Hizmet Olarak DeFi ve özel destek sağlıyoruz.

Space ID

Space ID
Space ID Projesi

BNB Zinciri üzerine inşa edilen SPACE ID, dijital dünyadaki insanları, bilgileri, varlıkları ve uygulamaları sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayan evrensel bir ad hizmeti ağıdır. Zincirden bağımsız, merkezi olmayan, sansüre dayanıklı ve açık kaynaklıdır.

SPACE ID misyon olarak, Web3’ün özünün, merkezi olmayan kimlikler ile fiziksel/dijital dünya arasındaki ağ geçidi olmak olduğuna ve anahtarın, mevcut tüm Etki Alanı Hizmetlerinin karşılaştığı zorluklara çözümler bulmak olduğuna inanıyor.

Meta Apes

Meta Apes
Meta Apes, MMO strateji oyunudur.

Meta Apes, oynaması ücretsiz, oyna ve kazan MMO strateji oyunudur. İnsanlığın sona erdiği ve Maymunlar tarafından yönetilen yeni bir çağın başladığı kıyamet sonrası bir dünyada geçmektedir. Bir sonraki gündem uzay hakimiyeti. Her primat (evet, siz) en güçlü Klan olmak ve uzaya giden nihai yarışı kazanmak için Çeteleriyle yakın çalışmak zorunda kalacaksınız.

Meta Apes ile başka bir web2 mobil oyunu arasındaki en büyük fark, ademimerkeziyetçilik ve sahipliktir. Bu, oyunla ilgili verilerin tamamen oyun stüdyosu tarafından kontrol edilen merkezi bir sunucu yerine blok zincirinde yaşadığı ve bu nedenle oyuncuların zamanlarını ve/veya kaynaklarını yatırım yaparak kazandıkları varlıklara gerçekten sahip olabilecekleri anlamına gelir. Gerçek sahiplik ile oyuncular bu varlıkları özgürce takas edebilir veya satabilir ve ayrıca oynarken kazanabilir.

Web3 oyun ortamında hem geleneksel hem de blockchain oyuncularına hitap eden bir deneyim yaratma fırsatı sunuyorlar.

Meta Apes, her iki izleyiciye de değerli bir şey sunan topluluk odaklı bir oyun yaratma fikrinden doğdu.

1) Geleneksel oyunculara oyun içi varlıklarını kazanma ve gerçekten sahip olma fırsatı verir.

2) Çok daha etkileşimli ve eğlenceli bir deneyim sunar. Özellikle kazanmak isteyen blockchain oyuncularına.

Multichain Event Protocol (MEP)

Multichain Event Protocol (MEP)
Multichain Event Protocol (MEP) Projesi

Multichain Event Protocol (MEP), birlikte çalışabilirlik iletişim protokolüdür. Çok zincirli bir önbellek, kimlik doğrulama hizmeti ve yürütme ortamı üzerine inşa edilmiş güvenli bir karşılıklı iletişim kanalı olarak tanımlanabilir.

Mimarisi şu şekildedir:

– Zincirler arası çözümler, kullanıcı tarafından özelleştirilmiş alt protokoller ve mesajlar aracılığıyla elde edilir.

– Çok zincirli mesajlaşma için kullanılan tüm olaylar, bir kimlik doğrulama hizmetine sahip herkes tarafından genel olarak doğrulanabilir.

– MEP’in yürütme ortamı, Bizans hatası veya olay bozukluğu gibi sorunlardan arınmış alt protokolleri çalıştırmak için güvenli bir çekirdek sunar. (Bizans hatası, bir bilgisayar sisteminin, özellikle dağıtılmış bilgi işlem sistemlerinin, bileşenlerin başarısız olabileceği ve bir bileşenin arızalı olup olmadığı konusunda eksik bilgilerin bulunduğu bir durumudur.)

Merkezi olmayan ağ, yetkilendirilmiş hisse kanıtı (DPoS) ve fikir birliği olarak HotStuff ile oluşturulmuştur.

Overeality

Overeality
Overeality Web3 Projesi

Overeality, deVirgo ile zk-layer0’ı uygulayarak hem zincirler arası köprüler hem de çeşitli Web2 ve Web3 sistemleri arasında veri birlikte çalışabilirliği için güvenilir ve verimli altyapı sağlar.

Overeality, ZK-NFT kapsayıcıları, DAO/DAC sistemleri ve merkezi olmayan Web3 kimlikleri dahil olmak üzere yüksek düzeyde ölçeklenebilir ara yazılımlar aracılığıyla Web3 için tasarım alanını açar.

Overeality, herkesin Web3’te ve ayrıca Web2’den Web3’e Overeality Layer0 üzerinde oluşturması için SDK’lar/API’ler, akıllı sözleşme şablonları ve zincirler arası Dapp’leri sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünya Dönmezse Ne Olur?

Kadın ve Erkek Beyni Arasındaki Fark Nedir?