in ,

Birisi Yalan Söylüyorsa Bu Gizli Askeri Hileyi Kullanın!

Birisi Yalan Söylüyorsa Bu Askeri Hileyi Kullanın!

Birisi Yalan Söylüyorsa Bu Gizli Askeri Hileyi Kullanın!

Birisi Yalan Söylüyorsa Bu Gizli Askeri Hileyi Kullanın! Eski Yeşil Bereli Başçavuş (Emekli) Karl Erickson çok farklı yalancılarla karşılaşmıştır. Size kötü adamların nerede saklandığını söylemeyen kavgacı yerliler, yardım edebilme güçlerini abartan dost güçler, ekibinizde ne kadar kötü ve işleri çok kötü şekilde batırabileceklerini itiraf edemeyen adamlarınız, liste bu şekilde uzayıp gidiyor.

Kariyeri boyunca, Erickson, John E. Reid and Assocaite tarafından öğretilen ve herkes tarafından kolayca kullanılabilecek basit bir yöntemi öğrendi. Savaşa gidecek ya da yeni birini kiralayacağınız zaman bu sabit yöntemi yalancıları ayıklamak için kullanabilirsiniz.

Bu yöntemleri kısaca açıklayalım.

Birisi Yalan Söylüyorsa Bu Gizli Askeri Hileyi Kullanın!

Filmlerde Gördüklerinizi Unutun!

Filmlerde ve televizyonlarda genellikle gözler hakkında konuşulur. Dikkat etmemiz gereken, karşınızda konuşan kişi sağ üst ya da sol üste bakıyorsa, yalan söylüyor olabilir.

Bu durum bazı kişiler için gerçek olabilir fakat insanların bu hareketi yalan söylediklerinden değil, korktuklarında ve gergin olduklarında yaptıklarını unutmayın.

Sosyalleşin

Konuştuğunuz kişi hakkında hızlıca bir araştırma yapmak için, sosyal medya hesaplarını kontrol edip basit konular hakkında ve yalan söyleyemeyeceği şeyler hakkında konuşabilirsiniz. … Tatiller, kutlamalar gibi. Daha sonra konuştuğunuz hangi konular hakkında rahatsız olabileceğini gözlemleyin.

Eğlenceli Konularla Başlayın

Kolay sorularınıza cevap verirken vücut hareketlerini izleyebilirsiniz. Eğlenceli konular hakkında konuşurken doğrulukları ya da gerginlikleri gözlemleyiniz. Konuşulan konular hakkında gergin görünmesi ya da rahatsız olması yalan söyledikleri anlamına gelmez. Gözlerinin nereye gittiğini ve konuşmadan önce yutkunup yutkunmadığını gözlemleyin. Bunları yapıyorsa geri yaslanın ve izlemeye devam edin.

Yavaşça Baskıyı Arttırın

Birisi Yalan Söylüyorsa Bu Gizli Askeri Hileyi Kullanın!

Yapacağınız diğer hareket sizin bildiğiniz bir yalan hakkında konuşmaya başlamaktır. Örneğin; şirketinin internette olan bir haberi hakkında yalan konuşmanız sonucunda, ses tonunda ve tavırlarındaki değişiklikleri izleyin.

Şimdi Kafanıza Göre Takılın

Bu noktada, doğruyu söylerken beden dili ve konuşma kalıpları için iyi bir temeliniz olmalıdır. Artık cevabını bilmediğiniz sorulara girebilirsiniz. Artık davranışları hakkında bildiklerinizi kullanarak, yalan söyleyip söylemediklerini tespit etme şansınız daha yüksek olacak

3 Yolunuz Var

“Birisinin yalan söylediğini düşünüyorsanız, aynı soruyu üç farklı şekilde sorun. Yanıtlarında herhangi bir farklılık yakalamayı düşünebilirsiniz, ama size tam tersini aramanızı söylemek isterim:

bir senaryo var mı?

Aynı dikkatli ifadeyi tekrar tekrar kullanıyorlar mı?

Politikacılar bu konuda inanılmazlar. Bilmelerini istemedikleri hiçbir şeyi açıklamadan soruyu cevaplamalarına izin veriyorlar. Yanıt, ya yalan söylediklerinin ya da size tüm hikâyeyi anlatmadıklarının bir işaretidir. ”

Konuşma Hızlarını Kontrol Edin

Ne kadar hızlı konuştuklarını not alın. Sorduğunuz sorulara düşünmeden mi cevap veriyorlar? Eğer öyleyse yalan söylüyorlardır ve yalana çalışmışlardır demektir.

Göz ve Kulak İkinci Bir Setiniz Olsun

Mümkünse odada başka bir gözlemci bulundurun. Bir dizüstü bilgisayarda çalışan tarafa oturan bir asistan gibi davranan birini veya bir IT kişisi gibi davranan birini isteyin. Görüşme konunuz, odada olduklarını çabucak unutacaktır.

Bu, bu kişinin davranışlarına kesinlikle dikkat eden başka bir göz seti verir, kaçırmış olabileceğiniz değişiklikleri yakalamanıza yardımcı olabilecek biri.

Gözlerini izlerken ayaklarını yere basmaya başladıklarını fark etmeyebilirsiniz. ”

Bunlar da ilginizi çekebilir:

İnsanlar Neden Yalan Söyler? Yalan Söylemenin 12 Temel Nedeni

44 bin Denek Üzerine Yeni Araştırma: Erkekler kadınlara göre daha sık yalan söylüyor

Aldatmayı Algılayan Yeni Bir Yapay Zeka Yalana Son Verebilir

Kaynak: https://www.entrepreneur.com/article/281593

Uğur Köşe

Uğur KÖŞE

Yazar Uğur KÖŞE

4 Şubat 1990 Gaziantep doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldum. 10 yıldır profesyonel olarak çalışıyorum, şuan ise uluslar arası bir giyim mağazasında yaklaşık 7 yıldır Departman Müdürü olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda 2018 yılında kendi girişimimi yaparak Ladybirds firmasını kurarak, e-ticarete sektöründe tekstil satışı yapmaya başladım. Aynı zamanda 2017 yılında Malta’ya giderek, İngilizcemi daha ileri seviyeye getirerek gelişimime katkı da bulunmaya çalıştım. Boş durmayı ve öğrenmeden bir gün geçirmeyi sevmediğimden dolayı, sürekli olarak araştırıyorum. Dil öğrenmek hobim olduğundan ikinci yabancı dil olarak yakın zamanda İspanyolca ‘da öğrenmeye başlayacağım. Araştırmalarım sonucu Beyinsizler. Net’i keşfettim, bu platformda çok yeniyim ve çeviri anlamında da boş vakitlerimi değerlendirmek ve aynı zamanda bu alanda da kendime bir bakış açısı kazandırarak tecrübe kazanmak inanılmaz olacaktır.
İLGİ ALANLARIM: Başarı hikayeleri, motivasyon yazıları, kişisel gelişim, uzay bilimi, edebiyat, yabancı diller, dünya turu, gezgin ile ilgi alanları ve tarih

Uğur Köşe

Yorumlar

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...…

0

Yorumlar

0 yorumlar

Bilim adamları kendi kendini onaran bir batarya geliştirdi. Uzun ömürlü pillere doğru büyük adım

gıda zehirlenmesi

Gıda Zehirlenmesi Mi? Son Yediğin Yemeği Suçlama!