ESA Astronotları Uzayın Zorlu Koşullarına Hazır

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotların uygulamış olduğu antreman tekniklerini gösterir görüntüleri yayınladı. ESA, astronotlarını uzayın zorlu koşullarına hazırlamak adına mağaraya kapatarak antreman yaptırıyor.

ESA astronotları sadece hava ve ya kara eğitimi yapılması ile bırakmayıp, barındırmış olduğu nemden dolayı, insan vücudunun zor şekilde uyum sağlama göstereceği habitatlardan bir tanesi de mağara içerisinde antreman yapıyorlar.

esa-magara

ESA astronotları Latter ismi vermiş olduğu eğitimde, yerin yüzlerce derinliğinde olan mağaralarda bir dizi antremanlar yaptırıyorlar. Uzaydaki beklenmedik şelilde gelişme gösteren koşullara gerekli uyumların sağlanabilmesi adına yapılmış olan antremanlar kapsamında astronotların ani gelişen olaylara vermiş oldukları tepkileri ölçülüyor.

ESA tarafından gerçekleştiriln bu eğitiminde dünyanın birden fazla ülkesinden sınırlı sayıdaki astronotlar katılım gerçekleştirebiliyor.

Mevcut ESA mağaradaki gerçekleştirilen antreman kadrosunda, ESA Astronotu Pedro Duque, Çin Astronot Ye Guangfu, Japon Astronot Aki Hoshide, Rus Kozmonot Sergey Korsakov, NASA Astronotları jessica Meir ve Richard Arnold bulunuyor.

Yeterli düzeyde ses yankısı ve ışık varlığı olmayan mağaralarda yapılan antremanların, astronotların algılama ve duyu yeteneklerine katkıda bulunmuş olacağı söyleniyor.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Mars Toprağı Tarıma Elverişli mi?

    Ahtapotlar gerçekten uzaylı mı?