Eski Mısır El Yazmasında Sfenksin Üzerine İnen Bir Uzay Gemisi Mi Betimleniyor?

Kahire müzesinde bulunan Cédkhonsuiefankh cenaze papirüsünün üzerinde gizemli bir sahne betimleniyor. Bir sfenksin üzerinde yerleşmiş iniş takımları bulunan ve son derece parlak olarak tasvir edilmiş disk şekilli bir obje papirüse çizilmiş.

Uzaylılar konusunda araştırma yapan birçok kişi bu papirüsün eski Mısır ile uzaylı varlıklar arasında derin bir bağın olduğunu gösteren en büyük kanıtlardan birisi olarak yorumlanıyor.

Is-that-a-UFO.

Papirüse çizilmiş olan nesne daha önce eksi Mısır’da görülen hiçbir tekneye benzemiyor. Hatta Mısır sembolizmi ve ikonografisine tamamıyla aykırı.

Seti tapınağında uçan makinelerin bulunduğunu iddia eden benzeri tasvirler yer alıyor. Ancak bunların yeniden yazılmış parşömenler olduğu söyleniyordu.

Ancak üzerinde oynama yapılmadığı bilinilen Céjkhonsuiefankh cenaze papirüsü üzerindeki bilinmeyen bu neşe eski uygarlık tarafından parlak, ışık yayan bir disk biçiminde çizildi. Bu çizim günümüz UFO tasvirleriyle neredeyse birebir aynı.

Papirüse yakından bakıldığında ise üst kısmında yayılan kubbe biçimli disk şekilli bir nesne görülmektedir. Sfenksin üzerine inen nesnede çıkıntı yapan üç bacak biçiminde üç ayak çizimi yer almaktadır. Bu papirüste yer alan sfenksin kökenine dair bir bilgi bulunmuyor.

A-UFO-on-the-Sphinx

Papirüs üzerindeki yıpranma derecesine bakıldığında bu papirüsün yaklaşık olarak 10 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğu tespit edilmiştir.

Eski Mısır’da uzaylılarla temas edildiğini gösteren başka bir papirüs daha bulunuyor. Tulli papirüsü ismi verilen bu papirüste de inanılmaz sahneler betimlenmiş.

Yaşam evinin yazarları bu papirüste Ateş Diski diye adlandırılan bir nesneden söz ediyor.

Gökyüzünden gelen ve parlayan cisimlerden bahseden papirüste yazanlar adeta bir UFO’ya işaret ediyor.

Sfenks’in tepesindeki gizemli disk şeklindeki nesne , Tulli Papirüs’te bahsedilen garip Ateş Disk’lerden biri olabilir mi?

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

  1. Sfinks – Totun kitabında yeraltı Amenti zalını gözləyən obraz kimi qeyd olunur. Amenti zalları isə göydəki ruhlar dünyasının (cənnətin) yerdəki maketidir. Qədim dünyanın bütün sirləri burada qorunur və axirətdə Allah da buradan gələcək. Sfinksin üstündəki günəş başlı insan da, axirətdə buradan çıxacaq Allahın yarısının (beldən yuxarı) görünüşüdür.

İmparator Nero’nun Sarayında Gizli Bir Yeraltı Odası Keşfedildi

ABD’nin Atom Bombaları Savaşı Bitirdi Mi?