Pentagon'un UFO programının uçan cisimlerle sınırlı olmadığı iddia edildi

Pentagon için ‘görünmez varlıklar’ ve ‘tuhaf yaratıkları’ araştıran şirketin, önemli kanıtlar elde edildiğini ileri sürüyor.
Pentagon’un geçtiğimiz günlerde medya tarafından ortaya çıkarılan UFO (Tanımlanmamış Uçan Cisimler)  programının sadece ufolar ile sınırlı olmadığı, tuhaf ve görünmez yaratıkları da kapsadığı ortaya çıktı.
Araştırma programına ilişkin yeni bilgilerin, Pentagon’un anlaşma yaptığı şirketlerden BAASS aracılığı ile Klas Tv’ye yapılan açıklamalar ile ortaya cıktı.

BAASS şirketi 90’lı yıllardan bu yana paranormal aktiviteleri incelemektedir. ABD Savunma Bakanlığı(Pentagon) için yürütülen araştırma çalışmaları kapsamında UFO (Tanımlanmamış Uçan Cisimler)  askeri uçuşlar kapsamında karşılaşılan ve son dönemlerde haberlere dahi konu olan tanımlanamayan hava araçlarından ibaret olmadığını gösteren yeni kanıtlar sağladıklarını iddia etmektedir.
Araştırmanın kapsamının görünmez varlıklar, tuhaf yaratıklar, ışık küreleri, şüphe çeken hayvan ve insan yaralanmaları gibi durumları içerdiğini, Savunma bakanlığının konuyu adli bir şekilde ele aldığını aktarıldı.
Araştırma kapsamında Utah ve Las vegas!ta yer alan ünlü Skinwalker çiftliğinde incelemeler gerçekleştirildi. Skinwalker çiftliği büyük bir arazi üzeine kuruludur ve hayvanların aniden sakatlanmaları ile bilinmektedir.
Aynı zamanda bu bölgede UFO görüldüğüne dair sürekli adli mercilere bildirimde bulunulmaktadır. Bu çiftlik ile ilgili bu olaylar 1996 yılından bu yana devam etmektedir.

ABD Kongresinin talimatı ile Pentagon’un UFO’ları araştıran özel bir araştırma programı olduğu 2017 yılında ortaya çıkmıştı.
İleri Uzay Tehdidi Tanımlama program’ının ise 2012 sonlandırıldığı ileri sürülmesine karşın New York Times gazetesinin yapılan habere göre programın halen devam ettiğine dair kaynaklar mevcuttur.
Programın Direktörü Luis Elizondo ise haberin yayınlamasından yalnız iki ay önce görevinden istifa ettiğini belirtmiştir.

Medya kuruluşlarına açıklama yapan Luis “UFO’ların mevut teknolojimizin çok daha ileri düzeyine sahip olduğuna şüpheye yer veremeyecek kadar eminim” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Yürütülen araştırma programının bugüne kadar ne türl bilgiler elde ettiği halen belirsiz olsa da ortaya atılan iddialar ve bilgiler, ABD Savunma baklanlığının bu konular üzerine kaynak  ve zaman harcadığını göstermektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Pentagon neden UFO’larla ilgileniyor?
ABD Donanması Ufo ‘ların Gerçek Olduğunu Doğruladı
NASA yöneticisi: Uzaylıların var olma ihtimali sandığımızdan çok daha yüksek
Nikola Tesla Uzaylılarla Temas Kurdu Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Nasa'dan Uzayda Sanal Gezi İmkanı

Einstein’ın Muhtemelen Bilmediğiniz 4 Müthiş İcadı