Zamanda Geriye Doğru Giderseniz Zaman Yolculuğu Teknik Olarak Mümkün

Zaman yolculuğu bilim kurgu kitaplarında yer alan en temel konulardan bir tanesi olagelmiştir. Komplo teorilerinde ve bilim kurgu filmlerinde zamanda nasıl yolculuk edileceğine dair çeşitli fikirler yer alır. Modern toplumun ortaya koyduğu bir fikir olmasına rağmen zaman yolculuğu ile ilgili hikayelere binlerce yıl öncesinde de rastlanabiliyor.

Son yıllarda teknolojideki inanılmaz ilerlemelere rağmen zaman yolculuğunun mümkün olabileceğine dair bir gelişme kaydedilemedi.

zamanda-geriye-dogru-giderseniz-zaman-yolculugu-teknik-olarak-mumkun

Bazı bilim insanları ise zaman yolculuğunun mümkün olmadığını savunuyor. Bununla birlikte bir astrofizikçi yaptığı açıklamada zaman yolculuğunun teorik olarak mümkün olduğunu açıkladı. Teorik fizik kurallarına göre insanın zamanda geri dönmesine izin verilecek olan solucan deliklerinin yaratılması mümkün olabilir.

Astrofizikçi Ethan Siegel, “Hâlâ koşulları keşfetmemize rağmen, zamanda yola çıkmaya ve insanların bunu yapabilecek kadar büyük bir sistem oluşturabilmesi için gerekli araçların bulunmasına ihtiyacımız var. Teorik fizik kanunlarında hiçbir şey yasaklanmıyor” açıklamasında bulundu.

zamanda-geriye-dogru-giderseniz-zaman-yolculugu-teknik-olarak-mumkun2

Siegel, zamanda geriye dönebilmek için bir solucan deliği yaratabilmenin mümkün olduğunu ifade ediyor. Eğer bir solucan deliğinin bir ucu hareketsiz bırakılır ve diğer ucu ışık hızına neredeyse eşit bir hıza getirilirse zaman yolculuğu yapılabilir. Bu konuda Siegel solucan deliğinin hareketli ucunda zamanın daha hızlı ilerleyeceğini ve durağan ucunda zamanın daha yavaş akacağını söylüyor.

Dr. Siegel’ın teorisini zaman içerisinde gerçeğe döndürüp döndüremeyeceği tüm bilim çevreleri tarafından dikkatle takip ediliyor. Eğer bu teori gerçeğe döndürülebilirse insanlık zamanda geriye doğru gidebilecek.

Bir cevap yazın

Avatar photo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Yaşlandığınızda da kas yapabilir misiniz?

    Yaşlandığınızda da kas yapabilir misiniz?

    Yeni Doğan Bebeklerin Hıçkırması, Beynin Büyümesiyle İlişkilendiriliyor!