Gizli CIA Dokümanları Hitlerin 2. Dünya Savaşından Sonra Yaşadığını Söylüyor

Gizli CIA dokümanlarında 1955 yılında Amerikalı bir casusun Kolombiya’da Hitler ile görüştüğünü ve buna dair bir resim sunduğunu iddia ediyor. Hitlerin intihar ettiğinin söylendiği tarihten 10 yıl sonraya denk gelen bu röportajda resimler de bulunuyor.

CIA belgelerinde gizli kalmayı sürdüren bazı belgelerde Nazilerin çöküşü ve Hitlerin intihar etmesinden sonra Nazi liderinin güvenli bir şekilde kaçarak Güney Amerika’ya gittiği vurgulanıyor.

CIA dosyalarında yer alan bu bilgiler bazı FBI kaynakları tarafından da doğrulanıyor. Belgeler seti 1955 yılında Merkezi İstihbarat Dairesi Batı Yarıküre Bölümü tarafından Venezuela’da bulunan CIA istasyon şefinin “Operasyonel: Adolf Hitler” isimli gizli bir belgeyi nasıl aldığını gösteriyor. Arşivlenen belgeler kaynaklardan bir tanesinin Hitler’in yaşadığı ve Arjantin’de olduğuna dair bir ip ucu içeriyor.

Gizli CIA Dokümanları Hitlerin 2. Dünya Savaşından Sonra Yaşadığını SöylüyorBununla birlikte bu iddialar ilk kez dillendirilmiyor. CIA ve FBI belgelerinde Hitler’in Güney Amerika’da yaşadığına dair bilgiler bulunduğu gizli kaynaklardan söyleniyordu. PhillipCitroen, Hitler’le iletişim halinde olduğunu iddia eden eski bir SS askerinin, ‘führer’in’ 1955 Ocak’ında Kolombiya’dan Arjantin’e geçtiğini iddia ettiğini söylüyor.

Gizli CIA belgeleri Citroen’in Adolf Hitler ile fotoğrafını çektiğini ve görüntünün CIA belgelerinde yer aldığını öne sürdü. Hitler’in çekilen resmin sağında olduğu tahmin ediliyor.

Gizli CIA Dokümanları Hitlerin 2. Dünya Savaşından Sonra Yaşadığını Söylüyor

Konuya dair CIA belgesi şöyle diyor: “Eylül 1955’ün ikinci yarısında Phillip CITROEN, eski Alman SS askerinin kendisine Adolf Hitler’in hala hayatta olduğunu gizli bir şekilde söylediğini kaydetti.Citroen, Maracaibo’daki NKSM Nakliye Şirketinin bir çalışanınınKolombiya’da ayda bir kez Hitler ile temasa geçtiğini iddia etti.

Uzun bir zaman önce Hitlerin fotoğrafının çekildiği iddia edildi ancak gösterilmedi. Ayrıca Hitler, 1955 Ocak’ında Kolombiya’yı Arjantin üzerinden terk etti. Citroen, II. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden itibaren on yıl geçtiğini belirtti. Müttefikler artık Hitler’i savaş suçlusu olarak kovamazlar. ”

Citroen’e göre, Tunja’da ikamet eden Almanlar Adolf Hitler’i “der führer” olarak nitelendirip onu faşist selamla selamlıyorlardı. Dönemin CIA bölüm başkanına konunun detaylı olarak araştırılması teklif edilse de CIA belgelerin ve konunun üstünü örtmeyi tercih etti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum

İnsanlık 13 Bin Yıl Önce Yok Oldu, Bir Sonraki 2030'da!

İnsanlık 13 Bin Yıl Önce Yok Oldu, Bir Sonraki 2030’da!

Hayaletleri Görmek Küf Solumanın Bir Sonucu Olabilir!